Jak se k nám dostanete?

Vodní hrad Švihov je výjimečný! Také velmi dobrou dostupností – je položen pěkně v údolí a vede k němu řada pohodlných cest nejrůznějšího druhu...

Město Švihov leží v údolí řeky Úhlavy, je vzdálené přibližně 10 km severně od Klatov a přibližně 30 km jižně od Plzně. Žije zde přibližně 1700 obyvatel a jednou z místních památek je švihovský hrad. Město je velmi dobře dostupné díky hlavnímu silničnímu i železničnímu tahu. Místo také křižovatkou cyklistických a turistických tras, přijet je však možné třeba i po vodě.

autem

Švihov leží na křižovatce silnic I/27 z Plzně do Železné Rudy a II/184 ze Švihova do Kdyně. Parkování je možné přímo v centru na náměstí a v přilehlých ulicích. Hrad je od parkoviště vzdálen přibližně 100 metrů.

veřejnou dopravou

VLAKEM
Železniční stanice Švihov u Klatov se nachází na železniční trati č. 183 z Plzně do Železné Rudy. Ze stanice je hrad vzdálen přibližně 20 minut pěší chůze (1,2 km).

AUTOBUSEM
Výhodné spojení lze najít také autobusem na zastávku Švihov,,nám., která je vzdálena pár minut pěší chůze od hradu.

pěšky a na kole

Švihov je také křižovatkou turistických a cyklistických tras. V tištěných mapách najdete Švihov například na KCT32 Přešticko nebo SC432 Pošumaví, Klatovsko.

Kolem Švihova je možné navštívit pěknou naučnou stezku Švihov a okolí v několika délkách a také pohádkovou stezku Po stopách Popelky za filmovými místy slavné pohádky.

lodí

Protože je švihovský hrad v údolí a vodní, lze k němu přijet i lodí od jezu na řece Úhlavě po vodním náhonu přímo před vstupní bránu. Řeka Úhlava pramení na Šumavě a končí u Plzně jako přítok řeky Radbuzy. Není častým cílem vodáků, ale za určitých podmínek je sjízdná.

Lodičku je také možné za dobrého počasí na hradě půjčit a zažít z jiného pohledu...

vzduchem?

V poslední době jsme zažili i návštěvu, která na louku za hrad seskočila padákem. Také jsme měli telefonický dotaz, zda je možné u hradu přistát malým vrtulníkem... 

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.