Информация для посетителей

Парковка

Parkoviště je od hradu vzdáleno přibližně 100 m, což znamená minutu až dvě pěší chůze po rovině. Parkovné je městem stanoveno na 20 Kč za 3 hodiny stání.

Безбарьерная среда

Pro návštěvníky s pohybovým omezením je bez pomoci dostupné nádvoří hradu a venkovní část občerstvení. S pomocí je možné navštívit výstavní sál, pokladnu, sál ve špýcharu a část přízemí hradu. Bezbariérové toalety nemáme.

Po předchozí rezervaci je možné domluvit netradiční zpřístupnění hradu pomocí virtuální prohlídky.

Домашние питомцы

Živá zvířata máme na hradě rádi, ale vstup na prohlídky hradu jim neumožňujeme. Se svými zvířaty na vodítku můžete navštívit hradní nádvoří, venkovní části občerstvení a cesty v okolí hradu.

Велосипедисты

Cyklisté jsou na hradě vítáni. K dispozici jsou venkovní stojany a základní výbava pro opravu jízdního kola. V případě nutnosti kolo rádi uschováme po dobu prohlídky.

Для посетителей с детьми

Pro rodiče s dětmi nabízíme zvláštní prohlídky ve vyhlášených termínech. Vhodné jsou také okruhy bez průvodce - Za tajemstvím Popelčina střevíčku nebo projížďka loďkou. U toalet je k dispozici přebalovací pult a u vstupenkové pokladny jsme umístili malý koutek s omalovánkami.

Питание

Svačinárna Švihov na nádvoří hradu nabízí základní občerstvení – teplé a studené nápoje, obložené chleby, drobné pochutiny, případně polévky.