Pronájmy prostor

Plánujete zajímavou akci a nevíte, kde ji uspořádat? Máme pro vás dobrou zprávu! Na hradě Švihov najdete nejrůznější typy prostor pro uspořádání téměř jakékoli kulturní, soukromé nebo podnikové akce. Nechte se inspirovat...

Výstavní sál | © Radek Hájek

Výstavní sál

Výstavní sál u pokladny je vhodný pro konání výstav a prezentací, přednášek, ale také rautů nebo hostiny. Výhodou tohoto prostoru je přítomnost sociálního zařízení a možnost vytopení i v zimním období.

Sál ve špýcharu

Prostor sálu a přilehlých místností lze využít mnoha způsoby. Místo je vhodné pro jakékoli představení (přednáška, divadlo, koncert, promítání), taneční událost nebo jednání. Suterénní vstupní prostor je možné využít pro pohoštění nebo jako šatnu. V budově je k dispozici sociální zařízení pro účinkující. Tento sál je oddělen od návštěvního provozu samostatným vchodem a je přístupný i pro imobilní osoby pomocí plošiny.

Nádvoří hradu

Nádvoří je převážně travnatou plochou o výměře více než 3 000 m². Hodí se pro uspořádání kulturní nebo společenské akce i pro velký počet osob. Součástí tohoto prostoru jsou veřejné toalety.

Louka za hradem

Pozemek přilehlý k hradu na jihovýchodě je možné využít podobně jako nádvoří pro akci i s velkým počtem osob. Prostor je vhodný pro koncert či festival, ukázky letu dravců nebo jiných zvířat. Příležitostně je využíván i pro ubytování skupin dobrovolníků na hradě.

Louka za hradem | © Státní hrad Švihov
Vodní hrad Švihov - Galerie - Taneční sál

Prostor hradního jádra

Prostory hradu lze využít na nejrůznější komorní nebo reprezentativní akce, teambuildingové hry a podobně. Prostory vyžadují zvláštní přístup vzhledem k ochraně památky.

Jak vybrat ten správný prostor?

Podle druhu zamýšlené akce lze vybírat místo konání z venkovních pozemků, prostoru nádvoří, dvou víceúčelových sálů, dalších nebytových prostor nebo z interiérů hradu.

Najdete u nás vhodný prostor pro

  • svatbu
  • filmování
  • výstavu, koncert, divadlo nebo jiné představení
  • raut a hostinu
  • přednášku či prezentaci
  • teambuildingovou akci

Jak postupovat při sjednání pronájmu?

Po zvážení konání požadované akce a inspiraci z hradních prostor výše vám rádi představíme naše možnosti při osobní návštěvě. Po domluvě na termínu konání a podmínek uspořádání akce, domluvení služeb a výše nájmu následuje uzavření smluvního vztahu dle vzorových smluv Národního památkového ústavu.

Kolik zaplatíte a za jaké služby?

Zaujal vás konkrétní prostor a chcete vědět kolik za jeho pronájem zaplatíte? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám cenu sdělíme a domluvíme se na dalších podrobnostech.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Bc. Lukáš Bojčuk

  • správce objektu - kastelán
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 376 393 378, 606 666 430
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A ÚPS v Českých Budějovicích
Žižkova 1/, Švihov 34012
Absolvoval studijní obor konstrukční mechanika na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni. Během studia působil na různých pozicích několika památkových objektech - zámek Náchod, zámek Opočno, hrad Litice a hrad Kunětická Hora. Práce na památkách se mu zalíbila, a proto po studiích nastoupil na stálý pracovní poměrk na hrad Kunětická Hora. Od května 2005 působí jako kastelán hradu Švihov.