Pronájmy prostor

Na hradě najdete nejrůznější typy prostor pro uspořádání téměř jakékoli kulturní, soukromé nebo podnikové akce. Nechte se inspirovat...

Podle druhu zamýšlené akce lze vybírat místo konání z venkovních pozemků, prostoru nádvoří, dvou víceúčelových sálů, dalších nebytových prostor nebo z interiérů hradu.

Najdete u nás vhodný prostor pro

  • svatbu,
  • filmování,
  • výstavu, koncert, divadlo nebo jiné představení,
  • raut a hostinu,
  • přednášku či prezentaci,
  • teambuildingovou akci,
  • prohlídku hradu podle zvláštních přání.

Výstavní sál u pokladny

Výstavní sál u pokladny je vhodný pro konání výstav a prezentací, přednášek, ale také rautů nebo hostiny. Výhodou tohoto prostoru je přítomnost sociálního zařízení a možnost vytopení i v zimním období.

Přístupnost pro imobilní osoby je zajištěna pomocí přenosného nájezdu.

Výstavní sál

Víceúčelový sál ve špýcharu

Prostor sálu a přilehlých místností lze využít mnoha způsoby. Prostor je vhodný pro jakékoli představení (přednáška, divadlo, koncert, promítání). Uspořádat jej lze i jako taneční sál nebo sál pro jednání. V suterénu se nachází vstupní prostor, který lze využít pro pohoštění nebo jako šatnu. Zázemí umožňuje zvolit místo pro šatnu a k dispozici je sociální zařízení pro účinkující.

Tento sál je oddělen od návštěvního provozu samostatným vchodem a je přístupný i pro imobilní osoby pomocí plošiny z úrovně nádvoří do prvního podlaží.

Nádvoří hradu

Nádvoří je převážně travnatou plochou o výměře více než 3 000 m². Hodí se pro uspořádání kulturní nebo společenské akce pro větší počet osob.

Nádvoří je přístupné bez bariér, součástí jsou toalety.

Vodní hrad Švihov - Galerie akcí - Dobývání hradu

Louka za hradem

Pozemek přilehlý k hradu na jihovýchodě je možné využít podobně jako nádvoří pro akci s větším počtem osob. Prostor je vhodný pro koncert či festival, ukázky letu dravců nebo jiných zvířat. Příležitostně je využíván i pro ubytování skupin dobrovolníků na hradě.

Prostor je dostupný bez bariér i pro větší vozidla nebo techniku.

Vodní hrad Švihov - Galerie akcí - Pro děti

Prostor hradního jádra

Prostory hradu lze využít na nejrůznější komorní nebo reprezentativní akce, teambuildingové hry a podobně. Prostory vyžadují zvláštní přístup vzhledem k ochraně památky.

Dostupný bez bariér je pouze severozápadní parkán a přízemí severního paláce pomocí nájezdové plošiny ve vstupní bráně.

Taneční sál

Jak postupovat při sjednání pronájmu?

Po zvážení konání požadované akce a inspiraci z hradních prostor výše vám rádi představíme naše možnosti při osobní návštěvě. Po domluvě na termínu konání a podmínek uspořádání akce, domluvení služeb a výše nájmu následuje uzavření smluvního vztahu dle vzorových smluv Národního památkového ústavu.

Kolik zaplatíte a za jaké služby?

Ceny za pronájem nebytových prostor nebo pozemků jsou smluvní. Orientační ceník pro nejběžnější druhy pronájmů najdete v tabulce níže. Cena služeb je stanovena podle konkrétních požadavků. V níže uvedeném ceníku pronájmů jsou uvedeny ceny bez DPH a jsou platné od 1. 1. 2020.

 

Prodejní stánek (započatých do 6 m²) 50 Kč (za 1 den)
Sál u pokladny (výstavní sál) 4 000 Kč (za 1 hodinu)
Špýchar (výčeúčelový sál) 6 000 Kč (za 1 hodinu)
Parkán nebo zadní část vstupního nádvoří 3 000 Kč (za 1 hodinu)
Celé vstupní nádvoří 9 000 Kč (za 1 hodinu)
Toalety mimo návštěvní dobu 500 Kč (za 1 hodinu)
Pozemky za hradem a zahrada (každý 1 m²) 5 Kč (za 1 den)

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Bc. Lukáš Bojčuk

  • správce objektu - kastelán
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 376 393 378, 606 666 430
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A Švihov
Žižkova 1/, Švihov 34012
Absolvoval studijní obor konstrukční mechanika na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni. Během studia působil na různých pozicích několika památkových objektech - zámek Náchod, zámek Opočno, hrad Litice a hrad Kunětická Hora. Práce na památkách se mu zalíbila, a proto po studiích nastoupil na stálý pracovní poměrk na hrad Kunětická Hora. Od května 2005 působí jako kastelán hradu Švihov.