#zahradbou ŠVIHOVSKÉHO hradu (061-080)

Nahlédněte s námi za hradbu švihovského hradu! Dalších dvacet nahlédnutí za hradbu od 22. 5. do 12. 11. 2020.

obsah dílů 61 - 80:

Nejnovější díly:

hlavní obsah seriálu

12. 11. 2020
Proč na hradě svítíme do noci?


Všimli jste si, že letos podezřele dlouho svítíme na hradě? Restaurátoři pilně pracují na obnově renesančního stropu! Zima je už ale vyhání, dnes svítí do deváté večerní naposledy...

10. 11. 2020
Online výstava o Půtovi Švihovském 1

V zimním období, kdy je hrad uzavřen pro veřejnost, můžete navštívit virtuální výstavu o jedné z nejzajímavějších osobností z dějin Švihova.  

21. 10. 2020
Nové turistické značení kolem hradu


Během září se u hradu a v okolí objevilo nové turistické značení. Podivná dvojšipka před hradem láká na okruh kolem hradu libovolným směrem... Přijďte se tedy potěšit alespoň procházkou kolem hradu, když ten musí zůstat zavřený. Už nezabloudíte!!!

23. 9. 2020
Jak viděla hrad Dobroslava Menclová


Právě se díváte na ucelenou přestavu o švihovském hradě, kterou vytvořila Dobroslava Menclová v roce 1953 po provední rozsáhlého archeologického a archivního průzkumu.

13. 9. 2020
Prostě kousek hradu za rozbřesku

4.9. 2020
Vzpomínka na zimu v roce 2005

29. 8. 2020
Co vyroste na hradbě


Co občas vznikne, když se vám za humny rozpadá stará hradba a zároveň přes zimu krmíte ptáčky?

16. 8. 2020
Vlaštovky při prohlídce


Při prohlídkách ve dne i v noci kontroluje v průjezdu vstupní brány dostatek hmyzu letos již druhá várka vlaštovek...

9. 8. 2020
Večerní vzduchoplavec

5. 8. 2020
Broukoviště ze starého topolu


Na jaře jsme u vodního náhonu museli pokácet suchý topol, aby neohrožoval kolemjdoucí. Rozhodli jsme se dát mu nový život. Předchozí statný dub dnes za hradem slouží jako lavičky k odpočinku, tentokrát se stal strom obydlím pro hmyz a vzniklo pěkné broukoviště...

13. 7. 2020
Popelčin střevíček po opravě


Popelčin střevíček se konečně vrací zpět na výstavu! Před několika dny si ho totiž zkoušel někdo, kdo by Popelkou opravdu nemohl být, a našli jsme ho celý zničený... Musel tedy k ševci, který to umí i s kovanou botkou! Od zítra opět ve výstavě Za tajemstvím Popelčina střevíčku!

5. 7. 2020
Sváteční víkend plný akcí
 


Prodloužený sváteční víkend na začátku prázdnin nám dovolil naplánovat několik akcí pro návštěvníky. Na své si přijde každý - při prohlídkách hradu je připraveno kavalírské taneční okénko, v podhradí na louce táboří francouzský regiment z 18. století a nabízíme speciální prohlídky pro rodiny s malými dětmi. Tentokrát nejenom s omalovánkou a plněním úkolů, ale také s výukou tance!

25 .6. 2020
Návrat procházek pod hradním záchodem
 


Obnovujeme procházky pod hradním záchodem! Po zimní a virové přestávce v sobotu 27. června konečně otevíráme i prohlídkovou trasu Kuchyně. Přijdete se projít po zbrusu nových schodech v jihovýchodním parkánu pod prevétem? Černá kuchyně je od dnešního dne také plná naleštěného nádobí a připravená na své návštěvníky...

18. 6. 2020
Kdo s koho?
 


Kdo s koho! Zajímavé setkání rytíře ze staré doby se soubojovým dřevcem (to, co vypadá jako soubojová pistole) a muže dnešní doby s fotoaparátem... Kdo má asi větší šanci? I takové momentky lze občas zachytit na švihovském hradě.

15. 6. 2020
Opakování soutěž O poklad Anežky České ze Švihova
 


Pokud v neděli 21. 6. 2020 před pátou odpoledne nebudete zrovna u nás za hradbou, můžete sledovat na ČT3 soutěž O poklad Anežky České. Švihovský díl se natáčel před 20 lety, takže to bude pěkná vzpomínka a podle popisu přijde i pan Půta a Rudolf II.!

12. 6. 2020
Mezi první a druhou bránou
 


Zkoušeli jste někdy v podvečer na švihovském hradě zvednout hlavu mezi první a druhou bránou? Pohled je zajímavý a dnes plný rychlých rorýsů!

5. 6. 2020
Pracovní momentka
 


Podvečerní pracovní momentka z kácení suchého topolu na hrázi. Topol hrozil, že brzy spadne na cestu pod ním, ale z jeho těla nyní vzniká za hradem broukárium, aby život pokračoval dál...

27. 5. 2020
Jak vidí hrad Michal Rauch
 


Před několika dny jsme si ukazovali, že na hradě probíhá natáčení pomocí dronu. Nyní se můžete podívat na výsledek. Nahlédnutí za hradbu svým pohledem pro vás připravil Michal Rauch.

24. 5. 2020
Seriál Za hradbou nekončí!
 


Zítra švihovský hrad opět otvírá své brány návštěvníkům. Těšíme se na vás! V tomto seriálu již nenajdete nové příspěvky každý den, ale určitě nezanikne. Zalíbilo se nám občas ukázat, co se za hradbami děje. NAPIŠTE NÁM, CO BYSTE SI V SERIÁLU PŘÁLI...

22. 5. 2020
Popelka už volá...
 


Najdeš pár rozdílů na kouzelných třech filmových políčkách? Určitě ano! A víš, co to znamená??? Že Popelka na naší výstavě opět dostala své kruté úkoly a je připravená na své návštěvníky!!! Švihov po nucené přestávce otvírá v pondělí 25. 5. 2020 prohlídkovou trasu HRAD a výstavu ZA TAJEMSTVÍM POPELČINA STŘEVÍČKU. Doporučujeme zakoupit vstupenky v online předprodeji...