Za tajemství Popelčina střevíčku. Výstava pro milovníky známé pohádky.

Film Tři oříšky pro Popelku je napříč generacemi známá a milovaná pohádka. Lidé si ji stále rádi připomínají a vracejí se na místo jejího vzniku. V roce 2019 za tímto účelem na švihovském hradě vznikla výstava Za tajemstvím Popelčina střevíčku, která prostřednictvím aranžovaných scén a fotografií představuje klíčové momenty z filmu, z natáčení, ale také z filmového života některých tvůrců.

Za tajemstvím Popelčina střevíčku | © Jiří Strašek

Výstava se nachází v Bílé baště a návštěvníci si ji mohou projít a prohlédnout sami. Expozice je věnovaná především dětem, ale na své si přijdou i dospělí, kteří se řadí k milovníkům této nestárnoucí pohádky.

A na co všechno se můžete těšit? Každé patro je tematicky věnované některé části pohádky, takže se setkáte s naaranžovanými scénami. Uvidíte Popelčin úkryt, kam chodila za sovou Rozárkou, les, kde se konal hon, nebo třeba královský bál.

Za tajemstvím Popelčina střevíčku | © Jiří Strašek
Za tajemstvím Popelčina střevíčku | © Jiří Strašek

Pro děti jsou připravené otázky a hádanky, které jim při procházce výstavou pokládá sova Rozárka. Mohou si projít bludištěm, na jehož konci objeví střevíček. Ten si každá dívka může vyzkoušet a stát se Popelkou.

Dospělí ocení kopii scénáře k filmu Tři oříšky pro Popelku, fotografie z natáčení, na kterých jsou vidět české filmové celebrity jako například Pavel Trávníček, Vladimír Menšík, Jan Libíček aj. K vidění jsou také kostýmy jednotlivých postav.

Za tajemstvím Popelčina střevíčku | © Jiří Strašek

Výstava Za tajemstvím Popelčina střevíčku

Projděte si samostatně příjemnou výstavu v Bílé baště, která je věnována slavnému filmu Tři oříšky pro Popelku. Výstava je určena hlavně dětem, které si během prohlídky mohou vyplnit jednoduchou tajenku a odpovídat na hádanky rozmístěné v expozici. Na své si ale jistě přijdou i dospělí, kteří se řadí k milovníkům této známé pohádky. Prohlédnout si můžete například původní scénář k filmu, fotografie z natáčení nebo ukázky z filmu a několik filmových scén. Nakonec nezapomeňte a vyzkoušejte Popelčin střevíček.

výstava - Za tajemstvím Popelčina střevíčku